Προσκαλούμε τους/τις ενδιαφερόμενους/νες γονείς/κηδεμόνες, μαθητές/μαθήτριες της Γ΄ τάξης Λυκείου και τους/τις αποφοίτους Λυκείου να παρακολουθήσουν τη διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας την Πέμπτη 29 Ιουνίου και ώρα 17:00.

Τίτλος της διαδικτυακής ενημερωτικής εκδήλωσης είναι «Συμπληρώνω το Μηχανογραφικό Δελτίο» και έχει σκοπό την καθοδήγηση-ενημέρωση σχετικά με τη συμπλήρωση του Μηχανογραφικού Δελτίου για την εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση και του παράλληλου Μηχανογραφικού για την εισαγωγή σε Δημόσιο ΙΕΚ.

Η εκδήλωση θα μεταδοθεί ζωντανά από τη διεύθυνση www.webtv.kmaked.eu και στη συνέχεια θα είναι διαθέσιμη στο κανάλι YouTube της Π.Δ.Ε. Κεντρικής Μακεδονίας. οι ενδιαφερόμενοι/νες γονείς/κηδεμόνες, μαθητές/μαθήτριες της Γ΄ τάξης Λυκείου και οι απόφοιτοι/ες Λυκείου να παρακολουθήσουν τη διαδικτυακή ενημερωτική ημερίδα, η οποία θα πραγματοποιηθεί από την Περιφερειακή Διεύθυνση Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης Κεντρικής Μακεδονίας την Πέμπτη 29 Ιουνίου και ώρα 17:00.